سوالات متداول مشتریان در مورد در و پنجره

سوالات متداول مشتریان در مورد در و پنجره

سوالاتی که مشتریان در مورد uPVC یو پی وی سی اغلب میپرسند.

سوال: uPVC چیست؟ آیا مثل پلاستیک است؟

جواب: خیر؛ پلاستیک نیست. (unplasticized Poly Vinyl Chloride (uPVC این مواد شیمیائی و مشخصات فنی مثل مواد پلاستیک نیست، بلکه سختتر ، با دوام بیشتر و مقاومتر در مقابل آب و هوا میباشد.

سوال: چرا باید  درب و پنجرهuPVC  را به آلومینیوم و چوب ترجیح داد؟

جواب: uPVC در صنعت ساختمان سالهاست که به صورت عمده در کشورهای پیشرفته استفاده میشود و این محصول کاربرد ایده آل دارد. عایق رطوبت، گرما، سرما ، آلایندگی و باران اسیدی که همه بر فلز و آلومینیوم تاثیر دارند برuPVC  تاثیری ندارند.

سوال: امتیازهای  درب و پنجره uPVC ( یوپی وی سی) چیست؟

جواب: رنگ  یو پی وی سی  تابع مواد طراحی شده داخل است ، در نتیجه  پس پوسته، خراش، باد کردن  پوسیدگی و زنگ زدگی اتفاق نمیافتد - تعمیر و نگهداری، رنگ خوردن و پرداختن لازم ندارد.

سوال: آیا همه پروفیل های uPVC   یکسان میباشند؟

جواب: متاسفانه خیر؛ تمام پروفیلهای انتخابی این شرکت استانداردهای اروپائی داشته و بدلیل اینکه محدودیتهای استانداردهای دولتی وجود ندارد، معمولا پروفیل های  غیر استاندارد نیز مصرف میشود.

سوال: آیا این درب و  پنجره ها عایق صدا (صدای ترافیک) میباشند؟

جواب: این درب و پنجره ها برای شیشه های دو جداره طراحی شده است، سطح انتقال صدا از این شیشه ها 40 (DB) میباشد. این شیشه ها راه حلی است برای ساختمانهای اداری و مسکونی که مشکل صدای هواپیما دارند .

 سوال: آیا تغییرات دمای هوا و شرایط جوی(باد، باران) تاثیر در uPVC   دارد؟

جواب: کلیه پروفیل های مصرفی این شرکت طبق استاندارد های کیفی برای تغییرات جوی ایران ساخته شده است.

سوال: درب و پنجره uPVC   کجا ساخته میشود؟

جواب: کارخانه این شرکت در شهرک صنعتی بوکان می باشد.

سوال: چه نوع پروفیل پیشنهاد میشود؟

جواب: در راستای رضایت و سلیقه مشتری پروفیل با کیفیت عرضه میکند. پروفیل ترک ( وین تک  wintech)

 سوال: آیا تعداد حفره در پروفیل مهم میباشد؟

جواب:  تعداد حفره با اندازه ضخامت پروفیل تغییر میکند. تعداد حفره به عایق بودن و استقامت پروفیل کمک میکند. اما مهمترین خصوصیت فنی هر پروفیل به میزان وزن هر پروفیل در یک متر میباشد. در ضمن مهمتر از همه ضخامت دیواره بیرون هر پروفیل با استاندارد 2.5 تا 3.0 میلی متر میباشد.

سوال: چه رنگها در دسترس وجود دارند؟

جواب: رنگ استانداردی که بیشتر استفاده میشود رنگ سفید است. در شرکت آوات چاوباز رنگهای استاندارد طبق درخواست مشتری نیز تولید می شود.

سوال: چرا انواع مختلف یراق و باز شو وجود دارد؟

جواب: یراق مصرفی مهمترین قسمت هر واحد درب و پنجره بوده، زیرا بیشترین استفاده و حرکت های درب و پنجره در این قسمت میباشد. بدین منظور از بهترین کیفیت  یراق آلمانی و ترک استفاده میکند. باز شو ها نیز بر طبق سلیقه مشتری انتخاب میشود. تک حالته، دو حالته و کشوئی و فولکس واگنی انواع بازشوها میباشد که طبق سلیقه مشتری و جایگاه درب و پنجره در هر اتاق تفاوت میکند.

سوال: آیا نصب را میشود خودمان انجام دهیم؟

جواب: بدلیل اینکه عملیات نصب تکنیک های خاص خود را دارد، پنجره تابان پیشنهاد میکند که این عملیات را متخصصین نصب انجام دهند.

سوال: آیا شکل درب و پنجره مثل آلومینیوم و چوب تنوع دارد؟

جواب: محدودیت خاصی برای تولید شکل درب و پنجره وجود ندارد و همیشه در نوآوری طراحی خاص و بروز رسانی مستمر شکلهای مختلف و انواع باز شوها در راستای رضابت اقدام میکند.

سوال: چند سال ضمانت میکنید؟

جواب: این شرکت ده سال ضمانت پروفیل و پنج سال ضمانت یراق میکند. این ضمانت ار طرف پروفیل ساز و یراق ساز میباشد. سند ضمانت در موقع تحویل درب و پنجره  به مشتری داده میشود.

سوال: چه زمانی طول میکشد پنجره ها تولید شود؟

جواب: به تعداد درب و پنجره بستگی دارد. از یک هفته تا بیست روز طول میکشد. این شرکت پیشنهاد دارد حداقل یکماه قبل از نصب سفازش تولید داده شود.

سوال: آیا نوع شیشه برای هردرب و پنجره تفاوت میکند؟

جواب: شیشه های مصرفی از ضخامت 3 میلی متر تا 20 میلی متر  و یک جداره ، دو جداره ، سه جداره ساده و رفلکس و رنگی طبق سلیقه مشتری برای پروفیلهای مصرفی این شرکت استفاده میشود.

سوال: آیاUPVC رامیشود جایگزین درب و پنجره موجود کرد؟

 جواب: با پروفیلهای مخصوص جایگزین، میتواند درب و پنجره موجود را بازسازی وتعویض کند.

 


بازگشت