مزایای درب و پنجره دو جداره UPVC

http://avatchavbaz.ir/uploads/posts/1394484927_g11.jpg

برخی اوقات طراحان علاقه دارند به ظاهر ساختمان خود شکلی جدید و صنعتی بدهند. درحالیکه در برخی موارد ترجیح می دهند اجزای خاصی از ساختمان را طوری پنهان کنند که ظاهر ساختمان حس ملایمی به بیننده بدهد. اینکار با استفاده از درب و پنجره های U.PVCامکان پذیر است و روشهای دیگری از این نوع طراحی ها است که بعضاً به آنها اشاره می کنیم.

الف) طراحی شفاف و نیمه مات که نقش آنها با بین شیشه ها و پروفیل می باشد که با طراحی دکوراتیو، سندبلاست کردن و یا یک جداره مات و دیگر جداره ساده، ساده فلوت و رفلکس می توان به این مورد عمل کرد.

ب) محدودیت منابع انرژی واقعیتی است تکان دهنده و غیر قابل انکار، از طرفی به واسطه این مهم هزینه مصرف انرژی هر روز افزایش یافته و سهم بیشتری از درآمد افراد و جامعه را درجهت سرمایه گذاری انرژی های جایگزینی به خود اختصاص می دهد. لذا شایسته است با به کار بستن شیوه های اصولی و استاندارد در جهت مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از اتلاف آن، علاوه بر صرفه جویی اقتصادی به حقوق نسل های آینده احترام گذاشته و به گونه ای عمل نمائیم تا آنان از گذشتگان خویش با افتخار یاد کنند.

ج) با دو یا سه جداره کردن شیشه های پنجره ها و دربهای ساختمان می توان تا حدودی به موضوعات فوق غلبه کرد که محصولات U.PVC امکان نصب انواع شیشه ها را دارا می باشد و فقط با تغییر زهوار از این کارایی ها می توان استفاده کرد بدون اینکه افزایش قیمت در محصول مشاهده شود.

کارایی و زیبایی:

در طراحی خانه عملکرد و زیبایی از ویژگی های مهم مصالح و وسایل به شمار می آید. بخصوص زمانی که موضوع پنجره پیش می آید پنجره ها بازتابی از زندگی شخصی ما و نوع زندگی صاحبخانه هستند پس با استفاده از درب و پنجره های U.PVC چهل پنجره اسپادانا مطمئن شوید که بهترین و زیباترین انتخاب را کرده اید. درب و پنجره ای U.PVC بیش از نیمی از بازار درب و پنجره های ساختمان های کشورهای جهان را به خود اختصاص داده اند و مواد تشکیل دهنده پروفیل های U.PVC تمامی استانداردهای کیفی و کمی اروپا را مد نظر گرفته و در آینده باعث می شود که به درب و پنجره های خود افتخار کنید و در ساختمانهای ویلایی و آپارتمانی و اداری و صنعتی و ... درب و پنجره های زیبا و کارآمد و کارییی ساده (در تمامی شرایط آب و هوایی و اقلیم های ساختمان) از این محصول استفاده کنید و پس از گذشت چندین سال از عمل آنها چیزی از ارزش آنها کاسته نشود و پس از 2 الی 3 سال بدلیل فراگیر شدن این محصول غبطه نخورید که چرا U.PVC کار نکردیم و ساختمانهامان قدیمی شده است.

ماندگاری رنگ:

استفاده از پنجره های رنگی U.PVC باعث می شود پنجره جلوه ای منحصر به فرد به خود بگیرد حتی الگوهای نامعمول و یا شرایط خاص منطقه ای در معماری مشکلی نخواهد بود. برای هر خانه و موقعیتی، انواع بسیار زیادی از پنجره های رنگی را در اختیار داریم. رنگهای سفید براق، خاکستری مات و غیره.

این رنگها بسیار متفاوت و جلوه ای طبیعی دارند و همه طبق استانداردای RAL اروپایی تست شده اند.

ظاهر طبیعی:

آیا شما جز آن دسته از مردم هستید که به ظاهر طبیعی اهمیت می دهیداما مایلید از مزایای تکنولوژی مدرن نیز برخوردار باشید؟ در این صورت پنجره های U.PVC با ظاهر چوبی انتخاب صحیح برای شما است. هیچ تفاوتی نمی کند که شما بخواهید به مرمت و بازسازی یک خانه قدیمی اقدام کنید و یا در صدد ساخت خانه جدید می باشید. این پنجره ها هم به خانه های قدیمی ساز روستایی زیبایی می بخشد و هم به خانه های مدرن شهری. این روکش با ظاهر چوبی تمامی مزایای دیگر پنجره های U.PVC را نیز داراست.

اقتصادی بودن این محصول نسبت به محصولات مشابه:

با استفاده از درب و پنجره های U.PVC چهل پنجره اسپادانا در وقت و پول و هزینه های خود صرفه جویی کنید. دلایل مختلف در اقتصادی بودن درب و پنجره های U.PVC مطرح است که ما به اختصال به پاره ای از آنها اشاره می کنیم.

الف) نصب آنها بسیار ساده و آسان است و به سرویس و تعمیر نیازی ندارد. چونکه نصب توسط پیچ به فریم فلزی و درزگیری با فوم و پلی اورتان صورت می گیرد و بدلیل نصب یراق آلاتی که در چهار سمت پنجره نصب می شود قابل ریگلاژ و باز و بسته شدن است و از چهار طرف قفل می شود، پس امکان سرقت به حداقل خود می رسد.

ب) به دلیل نصب یراق آلاتی که در چهار سمت پنجره نصب می شود، قابل ریگلاژ و باز و بسته شدن است و از چهار طرف قفل می شود. به طوری که به ازای هر cm 60 یک قفل بکار رفته و ایمنی پنجره را بالا برده و امکان سرقت را به حداقل خود رسانده است.

ج) در صورت دیگر پروفیل U.PVC نیازی به رنگ آمیزی ندارد زیرا خود رنگ بوده و با تمیز کردن درب و پنجره ها آنها را به زیبایی اول بر می گرداند، خدمات پس از فروش شرکت چهل پنجره اسپادانا ضامن سرویس و تعمیرات آنها می باشد.

د) هنگامی که یک آرشیتکت ساختمان برای سالنی به طور مثال 20 پره ی رادیاتور طراحی می کند زمانی که درب و پنجره ساختمان به U.PVC تبدیل می شود پره ها به نزدیک نصف کاهش پیدا می کند. پس نتیجه 
می گیریم که هزینه های سرمایش و گرمایش ساختمان کاهش خواهد یافت و مصرف سرانه سوخت و انرژی برق کاهش و به ساختمان بازگشت می شود.

هـ) درب و پنجره های U.PVC در برابر هوا کاملاً ایزوله هستند.

نکته: باید توجه داشت ساختمانهای ساخته شده با درب و پنجره های U.PVC با تکنولوژی جدید و مدرن ساخته می شود و ما در سالهای آتی جایگزینی این محصول را به جای محصولات مشابه خواهیم داشت. مثل جایگزینی لوله های پلیمری بجای گالوانیزه در ساختمانها که به واقع انقلابی عظیم در صنعت ساختمان شاهد بودیم که در آن زمان حمایت دولت مثل اکنون از این محصولات نبود و ما الآن حمایت سازمانهای دولتی و بخصوص بهینه سازی مصرف سوخت را در پناه خود داریم. این نکته را فراموش نکنیم که قبض گاز 2 سال پیش منزل ما چقدر بوده و در سال جاری چقدر باید پرداخت کنیم و 10 سال دیگر چه مبلغی باید پرداخت شود؟ در نهایت اینکه ما در کشود پهناور اسلامی مواد اولیه این محصول و بازار کار استفاده این محصول را داریم، پس زمانی که تولید پرفیل های U.PVC در ایران به تولید انبوه برسد که امروزه تا حدود زیادی به این مقصود رسیده ایم که هزینه های گمرکات و حمل و نقل از قیمت تمام شده کاسته می شود و خواه ناخواه قیمت را پایین می آورد و رقابتی موفق با محصولات مشابه را در بر می گیرد.

نظافت راحت و آسان:

در ساختمان های شهری و صنعتی معضل تمیزکاری درب و پنجره ها همیشه زبانزد عام و خاص بوده به طوری که قبل از نوروز جهت این کار زمان زیادی تلف می شود و آخرالامر ما شاهد خورده های فلزی درب و پنجره ها می شویم و لاجرم نیازمند رنگ آمیزی مجدد می شویم. ما در محصولات U.PVC با توجه به اینکه لایه بیرونی پروفیل سیقلی می باشد و به هیچ وجه اکسید نمی شود و چنانچه بریدگی و خراشیدگی توسط اجسام سخت به آن وارد شود چون مستربچ و رنگدانه های این محصول همرنگ لایه بیرونی است خراشیدگی محسوس نمی باشد.

عدم نیاز به رنگ آمیزی:

بدلیل وجود مواد رنگی در تولید پروفیل و غیر قابل اکسید شدن پروفیلها د رعوامل محیطی و جوی و نیز وجود مواد تیتان اکسید در پروفیل که جلوگیری از نفوذ اشعه U.v خورشید در سطح خارجی پروفیل می کند و در نهایت گارانتی محصول از طرف تولید کنندگان نیاز به رنگ آمیزی در این محصول نمی باشد. پلیمر در این مبحث کاملاً پاسخگو می باشد و هیچگونه مشکلی از این طریق بوجود نمی آید.

مقاوم در برابر عوامل اسیدی و بازی و مواد شیمیایی شوینده و هرگونه خورندگی:

پلیمر در این مبحث کاملاً پاسخگو می باشد و هیچ گونه مشکلی از این طریق به وجود نمی آید.

به طور مثال: ظروف مایع ظرفشوی و مایع سفیدکننده در ظرف ظرف پلاستیکی نگهداری می شوند.

ایمنی در برابر سرقت:

همیشه با توجه به ساختار نصب درب و پنجره های ساختمانها باز ما شاهد سرقتهای مکرر از ساختمانها می شود که اغلب آنها از طریق بازکردن درب و پنجره ها و یا اهرم کردن این محصولات می باشد که سهولت ورود سارقان به محل را نشان می دهد. در محصولاتU.PVC استفاده از یراق آلات استانداد و اغلب آلمانی که از چهار طرف درب و پنجره لنگه را محکم می کند و از هر طرف توسط 2 الی 3 زاماک قفل می شود و در آن واحد امکان باز و بسته شدن پنجره به دو جهت (افقی و عمودی) را در بر می گیرد. پس نتیجه می گیریم که امکان دست یابی از بیرون ساختمان به داخل محدود بوده و بسیار محکم می باشد.

کاهش آلودگی صوتی:

همیشه در محیط خارج ساختمان صداهای مختلفی به گوش می رسد که اغلب این صداها نامطلوب بوده و برای شخص یا اشخاصی که در داخل زندگی می کنند خوشایند نمی باشند و در صورت نفوذ به داخل آرامش و تعادل درونی را تحت تأثیر قرار می دهند. بنابراین هرچه میزان نفوذپذیری صدا از خارج به داخل یک ساختمان یا بالعکس کمتر باشد، مطلوبتر است. از این رو تحقیقات گسترده ای در ارتباط با این موضوع به انجام رسیده است که در نتیجه میزان صدای قابل نفوذ در درب و پنجره های معمولی از یک محیط نسبتاً شلوغ در حدود (db60-70) می باشد و در صورت جایگزینی درب و پنجره های U.PVC با شیشه دو جداره استاندارد معادل (db 45-35) کاهش می یابد و این مطلب بازگو کننده این است که استفاده از این محصول صدای بیرون ساختمان ها را بیش از نصف کاهش 
می دهد.

متوسط تقریبی شدت سر و صدا در شهر های بزرگ در حدود 65 تا 70 دسی بل می باشد، این در حالی است که سطح صداهای اندازه گیری شده مطلوب در اماکن مختلف به شرح ذیل است:

در بیمارستان ها : 20 تا 25 db

در آپارتمان ها: 25 تا 35 db

در دفاتر اداری و تجاری: 35 تا 45 db

نوع جنس و ضخامت

فاصله بین دو لایه

گاز بین دو لایه

میزان کاهش صدا (db)

معمولی و یک لایه

_

_

24

معمولی و دولایه

12 میلیمتر

گاز بی اثر

35

U.PVC دو لایه

18 میلیمتر

گاز بی اثر

55-45

پایین بودن و نامحسوس بودن ضریب انبساط خطی در ساختمان:

در علم شیمی به دلیل عایق بودن پلیمر و قابل انتقال نبودن الکترونهای پلیمرها امکان انقباظ و انبساط در درب و پنجره به شدت کاهش می یابد و ما در ساختمانها با شکستگی و ترک خوردگی کنار پنجره ها مواجه نمی شویم.

عدم لرزش در برابر طوفان و صداهای ناهنجار:

در مراکز صنعتی وهمچنین در محیط های بیابانی و نیمه بیابانی ما شاهد لرزشهای درب و پنجره ساختمانها در اثر صداهای ناهنجار و یا بادها و طوفانهای محیطی می باشیم که با استفاده از این محصول که دارای لاستیک های EPDM درزبندی می باشد جلوگیر ی از لرزه های درب و پنجره ها تا حد زیادی کاسته می شود. لازم به ذکر است که خانم های خانه دار دیگر شاهد گرد و غبار روی مبلمان و تجهیزات منزل خود نیستند.

نفوذ ناپذیری در برابر باران:

در اغلب ساختمان ها ما شاهد شره های باران در کنار پنجره ها هستیم و پایین پنجره ها از نفوذ باران دچار خرابی گچ و تبله شدن زیر پنجره ها می شود که در مرحله نصب این محصول که توسط پلی اورتان و فوم و ماستیک راههای نفوذ آب بداخل پنجره ایجاد شود راهروهای آب که در پروفیل تعبیه شده است باعث خروج آب از پنجره می شود به داخل نفوذ نمی کند.

امکان نصب شیشه های تک جداره و دوجداره و سه جداره:

در محصولات مشابه جهت دو جداره یا سه جداره کردن شیشه درب و پنجره ها باید از پروفیل های خاص استفاده شود. اما در محصولات U.PVC صرفاً با تعویض زهوار، تعویض و نصب شیشه های یک و دو و سه جداره امکان پذیر می باشد و هیچ گونه افزایش قیمت در درب و پنجره ها لحاظ نمی شود.

حفظ انرژی و کنترل محیط زیست:

ویژگی های شیشه های دو جداره مرتبط با صرفه جویی در مصرف انرژی از نقطه نظر کمیت، مقدار گرمای انتقال یافته از طریق پنجره ها است که توسط پارامتری به نام ضریب انتقال گرما با ضریب K تعیین می گردد. که در آن کاملاً بدیهی است که هرچه قدر مقدار K بیشتر باشد اتلاف انرژی بیشتر خواهد بود و جدول فوق مقادیر K و میزان مصرف سوخت را برای انواع شیشه دوجداره و تک جداره به صورت مقایسه ای نشان می دهد.

 

نوع شیشه

و درب و پنجره

فاصله بین دو لایه

گاز بین دو لایه

ضریب انتقال حرارت (K)

میزان مصرف سوخت

درب و پنجره معمولی تک لایه

_

_

2/5

63

دو لایه ساده

و درب و پنجره های معمولی

6 میلیمتر

هوا

5/2

31

دو لایه ساده استاندارد و درب و پنجره معمولی

12 تا16 میلیمتر

گاز بی اثر

1/1

12

دو لایه استاندارد درب و پنجره

U.PVC

12تا16 میلیمتر

گاز بی اثر

78/0

9

(w) Q : میزان انتقال حرارت از طریق پنجره

(K) T2 : درجه حرارت داخل برحسب کلوین

(K) T1 : درجه حرارت بیرون برحسب کلوین

(m2) A : مساحت پنجره بر حسب متر مربع

با توجه به فرمول: Q=K A (T1-T 2)

میزان مصرف سوخت بر حسب می باشد.

 

 

امکان بازشدن پنجره ها به دو صورت افقی و ریلی و عمودی:

در این محصول با توجه به استفاده از یراق آلات استاندارد و قابلیت استفاده از یراق آلات (افقی و عمودی) می توان از این قابلیت و این محصول استفاده کرد.

 


بازگشت