نگهداري از درب و پنجره هاي دوجداره upvc

http://avatchavbaz.ir/uploads/posts/1394489106_upvc.jpg

اگر بخواهيد بيشترين بهره را از درب و پنجره هاي دوجداره UPVC خود ببريد؛ رعايت برخي از نكات باعث مي شود، كارايي و عمر اين پنجره ها بيش از پيش بالا رود. اين نكات به قرار زير است:
icon-2.gif با فاصله هاي زماني معين، تمام قطعات مكانيكي و متحرك درو پنجره ها را روغن كاري كنيد. البته روغن كاري بايد توسط روغن هاي رقيق موجود انجام شود.
icon-2.gif به منظور دوام بيشتر لاستيك هاي درزگير درب و پنجره های دوجداره، در بازه زماني مشخص حداكثر سه ماه يكبار آن ها را توسط پارچه اي حاوي صابون مايع تميز كنيد. زيرا اين عمل نرمي، انعطاف و تميزي لاستيك ها را به ارمغان مي آورد.
icon-2.gif براي تميز كردن در و پنجره ها مي توانيد از مخلوط آب و صابون استفاده كنيد تا بدون باقي گذاشتن اثر گردو غبار، در و پنجره ها را براق سازد.
icon-2.gif پارچه اي را كه جهت تميز نمودن پنجره ها انتخاب مي كنيد، مي بايست بدون پرز باشد تا بتوان به راحتي سطوح درب و پنجره ها را تميز كرد.
icon-2.gif اگر پس از نصب درب و پنجره های دوجداره upvc، هنوز فعاليت هاي اجرايي ساختمان باقي مانده است، مي بايست، كاور روي در و پنجره ها كنده نشود تا از آسيب به آن ها جلوگيري كند. همچنين نبايستي اين كاور ها به مدت طولاني بر روي درب و پنجره ها باقي بماند. چراكه ممكن است اثر چسب تا مدت ها بر روي آنها باقي بماند.
icon-2.gif به طور مرتب دستگيره ها و قسمت هاي متحرك ديگر درب و پنجره های دوجداره upvc را وارسي كنيد كه شل و هرز نشده باشند. معمولا" با چك كردن منظم اين قسمت ها، مي توان پيچ مربوطه را يافت و آن را پيش از بروز مشكل محكم كرد.
icon-2.gif در هنگام فعاليت هاي بازسازي از قبيل نقاشي و سيمانكاري و ... لازم است تا روي درب و پنجره های دوجداره upvc را با پوشش مناسبي پوشاند تا آسيبي به آن نرسد. در صورت آلوده شدن در و پنجره ها لازم است تا بدقت آنها را تمييز كرد تا وجود اين مواد باعث كدر شدن سطوح پنجره نشود.
icon-2.gif با توجه به تنوع يراق آلات در نظر گرفته شده، جهت درب و پنجره هاي دوجداره UPVC ، مي بايست دستور العمل هاي مفيدي كه از طرف سازنده در خصوص نحوه استفاده از آن ها ارائه مي گردد، به دقت صورت پذيرد تا در صورت بروز هر گونه مشكل، بتوان آن را بر طرف كرد.
icon-2.gif از نزديك نمودن وسايل حرارت زا همچون آتش جوشكاري و يا شعله مستقيم به درب و پنجره هاي دوجداره UPVC اجتناب كنيد.
icon-2.gif رعايت موارد مذكور در رابطه با تميز كردن و مراقبت از درب و پنجره ها، مي تواند زيبايي و سلامت دايمي آن ها را تضمين كند.


بازگشت